Marta Kadłub 06035.jpg

Marta Kadłub

Aktorka, wykreowała ponad czterdzieści ról teatralnych, od 2004 r.występuje

na scenie oraz prowadzi warsztaty teatralne, teatroterapeutyczne, zajęcia teatralne dla dorosłych, warsztaty i zajęcia indywidualne z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Dyplomowana arteterapeutka. Ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu Arteterapii

które, nadają kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia zajęć z wykorzystaniem różnych metod związanych z terapią przez sztukę (nazwa zawodu: Arteterapeuta; kod zawodu: 323013 według klasyfikacji zawodów i specjalności opracowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) oraz liczne szkolenia i kursy dokształcające. Prowadziła zajęcia z osobami chorującymi  na schizofrenię w ramach działalności arteterapeutycznej Stowarzyszenia Ad Vitam Dignam w Katowicach oraz zajęcia teatralne w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jaworznie. Obecnie współpracuje z "Emocja - Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie" oraz prowadzi sesje indywidualne i grupowe.

Dyplomowany coach, absolwentka Life & Business Coaching na WSAiB w Gdyni. Magister kulturoznawstwa o specjalności komunikacja kulturowa.

Literatka, zdobywczyni wielu nagród poetyckich, publikowała na łamach prasy literackiej i stronach poświęconych prozie i poezji.

Plastyk, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych. 

Terapeutka naturalna, absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia.

W swoich warsztatach stara się łączyć wiele dziedzin, z którymi spotkała się w życiu, by móc w głębszy sposób poruszyć i prowokować ludzi do rozwoju i zmian. 

Współtwórczyni marki Lira - Teatroterapia. 

Maciej Wizner

Aktor teatralny i filmowy, na scenie od 2005 r., stworzył ponad czterdzieści ról
w teatrze, kilkanaście w filmie i telewizji, pełnił rolę asystenta reżysera; wielokrotnie nagradzany za swoją pracę artystyczną.

Magister sztuki, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu.

Pedagog, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej.

Doświadczony instruktor teatralny. Opiekun artystyczny kilku młodzieżowych grup teatralnych w Gdyni. Stale współpracuje z Działem Edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (projekty "Teatralny Pasjans", "Teatr i Edukacja").

Pasjonat wschodnich sztuk walki, adept kung-fu i tai-chi.

Jego zainteresowania krążą wokół dialogu między teatrem a wszechstronnym rozwojem młodzieży i dorosłych. Prowadząc spotkania warsztatowe transponuje szerokie spectrum technik aktorskich i środków teatralnych na narzędzia, pozwalające skutecznie przyspieszyć rozwój osobisty i zawodowy.

Współtwórca marki Lira - Teatroterapia.

Współpracują z nami:

Martyna Matoliniec

Aktorka, instruktorka teatralna, prowadziła zarówno regularne warsztaty teatralne jak i intensywne treningi gry aktorskiej.

Studiowanie w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - filia we Wrocławiu rozwinęło w niej wiele umiejętności. Niektórych uczyła się na dodatkowych warsztatach zarówno teatralnych, ruchowych jak i muzycznych. Brała udział m.in.w warsztatach jazzowych w ramach Festiwalu ,,Vocingers", ,,Zasadach Gry - William Szekspir i Michaił Czechow" prowadzonych przez Grahama Dixona, ,,Voice Being workshop" / warsztat pracy z głosem Shai Dayan,,,Sztuka Znikania" warsztat bazujący na trzygłosowej polifonii. Jest osobą o silnej potrzebie poszukiwań.

Od września będzie można oglądać ją w spektaklu "Czarne Wdowy" w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni.

Od października 2019r. będzie jedną z instruktorek Zajęć Teatralnych dla Dorosłych Lira Teatroterapia. 

Olga Barbara Długońska

Aktorka - absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Od 20 lat na scenie, zagrała w ponad 50 spektaklach.

Wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia artystyczne.
Asystentka reżysera - współpracowała z największymi nazwiskami polskich scen teatralnych, m. in. Grażyną Kanią, Waldemarem Śmigasiewiczem, Piotrem Cieplakiem, Piotrem Kruszczyńskim.
Doświadczony instruktor teatralny - prowadzenie warsztatów powierzyli jej m. in. Teatr Miejski w Gdyni, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Pomorska Fundacja Filmowa, Urząd Miasta Gdyni.
Lektor i aktor dubbingowy - współpracowała z Young Digital Planet, Trefl S.A., Very Nice Studio, Aidem Media oraz wieloma rozgłośniami radiowymi.
Prywatnie mama Igora, umiejętnie balansująca między burzą artystycznych projektów a spokojem domowego zacisza. W Lira Teatroterapia jest jedną z instruktorek Zajęć Teatralnych dla Dorosłych. 

Kamil Załuska

Po pierwsze człowiek. Bo to dla niego najważniejszy tytuł .Fundamentem do wspierania drugiej osoby jest ujrzenie drugiego człowieka, skupienie się na jego historii i prawdzie, jaką za sobą niesie!

Po drugie dyplomowany Coach (kierunek:Life and Business Coaching), Aktor, absolwent Studium Wokalno - Aktorskiego im..D. Baduszkowej w Gdyni, a także absolwent Pedagogiki i Zarządzania.

Jest młodym człowiekiem, dążącym do stałego rozwoju własnej osoby. W swojej pracy podchodzi do zadań z wyobraźnią artystyczną, poszerzając perspektywę działania. Głównym przedmiotem jego kompetencji jest coaching. Ciekawość 

w poznaniu drugiego człowieka. Chęć pomocy, efektywnego słuchania. Wsparcie i towarzyszenie w drodze do poznania siebie oraz dotarcia do zamierzonego celu. Jego indywidualna praktyka coachingowa to: CoacheArt- świadome serce.

To praca nad świadomym podejściem do spraw serca z użyciem technik artystycznych, otwierających drzwi do prawdy o Nas! Zajmuje się m.in.: pracą nad emocjami, poczuciem własnej wartości, asertywnością, odkrywaniem sensu życia, zarządzaniem sobą w czasie, podjęciu ważnej decyzji, ustaleniu kroków prowadzących do osiągnięcia celu.

W Lira Teatroterapia współprowadzi warsztaty i szkolenia. 

Maciej Dziaczko

Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2001), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST im. L. Solskiego we Wrocławiu oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.

Nauczyciel w Dziale Estrady i Teatru w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie od lat prowadzi zajęcia teatralne dla młodzieży.

Od ponad 10 lat prowadzi także zajęcia arteterapeutyczne dla osób chorujących na schizofrenię we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy przy Śląskim Stowarzyszeniu Ad Vitam Dignam w Katowicach.

Trener umiejętności miękkich – certyfikat uzyskał w Szkole Trenerów Meritum.

Od blisko 20 lat związany z nurtem teatrów niezależnych.

Rafał Kowal

Aktor, kompozytor.
Absolwent Krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego.
Autor muzyki do spektakli teatralnych.
Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia artystyczne.
Na stałe związany z Teatrem im.Witolda Gombrowicza w Gdyni.
25 lat na scenie zaowocowało ponad setką ról i ponad 25 realizacjami muzycznymi.
Lektor i aktor dubbingowy - współpracował z Young Digital Planet, Trefl S.A., Very Nice Studio, Aidem Media.
Prywatnie ojciec, mąż i fascynat techniki, motoryzacji i sportu.

Krzysztof Berendt

Aktor, absolwent Szkoły Aktorskiej przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, magister filozofii (in spe).

Doświadczony instruktor teatralny (projekty "30/2 Nie czekaj. Ratuj!" Fundacji Oczami Brata, "Teatrzyk wiejski - z kulturą każdego dnia" i wiele innych).

Swoje umiejętności szkolił pod czujnym okiem warsztatowych mistrzów: warsztaty dubbingowe w SDI Media z Joanną Węgrzynowską, warsztaty aktorskie z Wojciechem Pszoniakiem, warsztaty wokalne z Anną Serafińską, warsztaty taneczne z Urszulą Wojtkowiak (Teatro Dell`Opera w Rzymie). 

W swoich działaniach łączę pasję aktorstwa z obszarem profesjonalnego wsparcia na rzecz różnych grup społecznych. Tym samym wyznacza sobie i innym kierunek dążenia do realizacji siebie i drugiego człowieka.

Krzysztof Berendt 1.jpg
Karolina Krawczyk - zdjęcie.jpeg

Karolina Krawczyk

Trenerka, założycielka ArteCarpediem.com, autorka szkoleń i sposobu życia „ArteMindfulness”, czyli Mindfulness z elementami Arteterapii.

Arteterapeutka, Trenerka Medytacji i Mindfulness, Trenerka Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Joga, Absolwentka Szkoły Muzycznej im. Czesława Niemena we Włocławku w klasie skrzypiec i fortepianu, Członek Orkiestry Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz Członek Zarządu Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Posiada doświadczenie w pracy w Przedszkolach, Szkołach Podstawowych, Poradniach Psychologicznych, Centrach Terapii i Edukacji, firmach międzynarodowych. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe m.in. warsztaty ArteMindfulness, relaksacji, uważności i kreatywności, koncentracji i pamięci, arteterapii, muzykoterapii, choreoterapii, bajkoterapii, terapii ruchem dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz jogi dla dzieci.

Absolwentka Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku, realizowanym we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku.

Pracę z drugim człowiekiem uważa za najciekawszą, choć jedną z najbardziej wymagających. Daje jej motywację i morze inspiracji. Muzyka jest jej pasją i narzędziem pracy. Od kilkunastu lat szczególnie zainteresowana zdrowym stylem życia, człowiekiem, wpływem muzyki na jego reakcje fizjologiczne, działaniem mózgu, oddechem, medytacją, uważnością, świadomym ciałem, improwizacją, sposobami na stres i brak czasu, poprawę: koncentracji, jakości snu, a co za tym idzie - jakości życia.