
Marta Kadłub
Aktorka, wykreowała ponad czterdzieści ról teatralnych, od 2004 r.występuje
na scenie oraz prowadzi warsztaty teatralne, teatroterapeutyczne, zajęcia teatralne dla dorosłych, warsztaty i zajęcia indywidualne z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych.
Dyplomowana arteterapeutka. Ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu Arteterapii
które, nadają kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia zajęć z wykorzystaniem różnych metod związanych z terapią przez sztukę (nazwa zawodu: Arteterapeuta; kod zawodu: 323013 według klasyfikacji zawodów i specjalności opracowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) oraz liczne szkolenia i kursy dokształcające. Prowadziła zajęcia z osobami chorującymi na schizofrenię w ramach działalności arteterapeutycznej Stowarzyszenia Ad Vitam Dignam w Katowicach oraz zajęcia teatralne w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jaworznie. Obecnie współpracuje z "Emocja - Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie" oraz prowadzi sesje indywidualne i grupowe.
Dyplomowany coach, absolwentka Life & Business Coaching na WSAiB w Gdyni. Magister kulturoznawstwa o specjalności komunikacja kulturowa.
Ukończyła akredytowany kurs pierwszego stopnia Terapii Zorientowanej na Rozwiązaniach w Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w Warszawie.
Literatka, zdobywczyni wielu nagród poetyckich, publikowała na łamach prasy literackiej i stronach poświęconych prozie i poezji.
Plastyk, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych.
Terapeutka naturalna, absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia.
W swoich warsztatach stara się łączyć wiele dziedzin, z którymi spotkała się w życiu, by móc w głębszy sposób poruszyć i prowokować ludzi do rozwoju i zmian.
Współtwórczyni marki Lira - Teatroterapia.
Więcej informacji: www.martakadlub.pl
Współpracują z nami:

Maciej Wizner
Aktor teatralny i filmowy, na scenie od 2005 r., stworzył ponad sześćdziesiąt ról
w teatrze, kilkanaście w filmie i telewizji, pełnił rolę asystenta reżysera; wielokrotnie nagradzany za swoją pracę artystyczną.
Magister sztuki, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu.
Pedagog, wykładowca, doświadczony instruktor teatralny; stale współpracuje z Działem Edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (projekty "Teatralny Pasjans", "Teatr i Edukacja").
Jego zainteresowania krążą wokół dialogu między teatrem a wszechstronnym rozwojem młodzieży i dorosłych. Prowadząc spotkania warsztatowe transponuje szerokie spectrum technik aktorskich i środków teatralnych na narzędzia, pozwalające skutecznie przyspieszyć rozwój osobisty i zawodowy.
Współtwórca marki Lira - Teatroterapia.
Olga Barbara Długońska
Aktorka - absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Od 20 lat na scenie, zagrała w ponad 50 spektaklach.
Wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia artystyczne.
Asystentka reżysera - współpracowała z największymi nazwiskami polskich scen teatralnych, m. in. Grażyną Kanią, Waldemarem Śmigasiewiczem, Piotrem Cieplakiem, Piotrem Kruszczyńskim.
Doświadczony instruktor teatralny - prowadzenie warsztatów powierzyli jej m. in. Teatr Miejski w Gdyni, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Pomorska Fundacja Filmowa, Urząd Miasta Gdyni.
Lektor i aktor dubbingowy - współpracowała z Young Digital Planet, Trefl S.A., Very Nice Studio, Aidem Media oraz wieloma rozgłośniami radiowymi.
Prywatnie mama Igora, umiejętnie balansująca między burzą artystycznych projektów a spokojem domowego zacisza. W Lira Teatroterapia jest jedną z instruktorek Zajęć Teatralnych dla Dorosłych.


Kamil Załuska
Po pierwsze człowiek. Bo to dla niego najważniejszy tytuł .Fundamentem do wspierania drugiej osoby jest ujrzenie drugiego człowieka, skupienie się na jego historii i prawdzie, jaką za sobą niesie!
Po drugie dyplomowany Coach (kierunek:Life and Business Coaching), Aktor, absolwent Studium Wokalno - Aktorskiego im..D. Baduszkowej w Gdyni, a także absolwent Pedagogiki i Zarządzania.
Jest młodym człowiekiem, dążącym do stałego rozwoju własnej osoby. W swojej pracy podchodzi do zadań z wyobraźnią artystyczną, poszerzając perspektywę działania. Głównym przedmiotem jego kompetencji jest coaching. Ciekawość
w poznaniu drugiego człowieka. Chęć pomocy, efektywnego słuchania. Wsparcie i towarzyszenie w drodze do poznania siebie oraz dotarcia do zamierzonego celu. Jego indywidualna praktyka coachingowa to: CoacheArt- świadome serce.
To praca nad świadomym podejściem do spraw serca z użyciem technik artystycznych, otwierających drzwi do prawdy o Nas! Zajmuje się m.in.: pracą nad emocjami, poczuciem własnej wartości, asertywnością, odkrywaniem sensu życia, zarządzaniem sobą w czasie, podjęciu ważnej decyzji, ustaleniu kroków prowadzących do osiągnięcia celu.
W Lira Teatroterapia współprowadzi warsztaty i szkolenia.
Iwona Czaja
Psycholożka, seksuolożka, terapeutka, pasjonatka i „propagatorka” rozwoju osobistego poprzez ciało, ruch, oddech (self-care). Ukończyła studia podyplomowe z Tańca i Ruchu w Terapii i Rozwoju oraz studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS.
Jest praktykiem terapii traumy w podejściu SOMATIC EXPERIENCING®.
Szkoląc się w zakresie psychoterapii w podejściu zintegrowanym, szczególnie wybiera teorie neurobiologiczne i terapie poprzez ciało i ruch m.in. NeuroAffective Personality Development NAPD®, Bodynamic®.
Prowadzi własną praktykę terapeutyczną (w gabinecie w Kościerzynie i online) oraz szkoleniową, w której stara się towarzyszyć i inspirować osoby do "uleczania własnych ran" relacyjnych i (od)budowy więzi.
Fanka Jespera Juula - ci, którzy ją znają wiedzą, że często się do niego odnosi. Myśli obrazami więc pracuje również poprzez metafory i symbole.
Zgłębia i czerpie z psychologii głębi Carla G. Junga, IFS® (Internal Family Systems) Richarda C. Schwartz’a oraz teorii systemowych i rodowych.
Znana jest z tego, że uwielbia gadać, ale wszystko po to, by dzielić się z innymi tym, co uważa za owocne w myśl zasady: "doświadczania siebie i na sobie".
Kocha Kaszuby - mając nadzieję, że z wzajemnością - z ich historią, kulturą, tradycjami i przede wszystkim przyrodą.
Dostrzega w ludziach, a szczególnie w Kaszubskich Kobietach, swoistą, pokoleniową siłę, którą pragnie przyodziać w czułość i życzliwość do siebie, by nie musiały już one "wytrzymywać i nieczuć".
Ma taką nadzieję i misję, że dbanie o siebie poprzez pracę z ciałem, ruchem, oddechem i uważnością somatyczną stanie się dla nas tak naturalne, jak chodzenie, jedzenie czy sen.

Magdalena Kapka
Dyplomowana muzykoterapeutka, która doświadczenia zbierała biorąc udział w kursach i szkoleniach muzykoterapeutycznych oraz
pracując z osobami z wyzwaniami rozwojowymi i emocjonalnymi, ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnościami. Wciąż się rozwija
i doskonali swój warsztat muzykoterapeuty, aby jak najlepiej łączyć swoją pasję do muzyki i muzykowania z wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka.
Krzysztof Berendt
Aktor, absolwent Szkoły Aktorskiej przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, magister filozofii (in spe).
Doświadczony instruktor teatralny (projekty "30/2 Nie czekaj. Ratuj!" Fundacji Oczami Brata, "Teatrzyk wiejski - z kulturą każdego dnia" i wiele innych).
Swoje umiejętności szkolił pod czujnym okiem warsztatowych mistrzów: warsztaty dubbingowe w SDI Media z Joanną Węgrzynowską, warsztaty aktorskie z Wojciechem Pszoniakiem, warsztaty wokalne z Anną Serafińską, warsztaty taneczne z Urszulą Wojtkowiak (Teatro Dell`Opera w Rzymie).
W swoich działaniach łączę pasję aktorstwa z obszarem profesjonalnego wsparcia na rzecz różnych grup społecznych. Tym samym wyznacza sobie i innym kierunek dążenia do realizacji siebie i drugiego człowieka.

Agnieszka Bała
Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Dyplom realizowała w Teatrze Archa w Pradze.
Współzałożycielka Teatru Drugiej Strony. Współpracowała jako aktorka z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdrój, Teatrem BARAKAH oraz Teatrem Midraszowym w Krakowie. Od 2016 w zespole aktorskim Teatru Miejskiego im. W.Gombrowicza w Gdyni.
Jako dramaturg współpracowała z Teatrem Capitol we Wrocławiu i Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Finalistka konkursu organizowanego przez Biuro Literackie Wrocław na najlepszą adaptację współczesnej literatury polskiej.
Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie w klasie śpiewu klasycznego (dyplom: muzyk-wokalista). Uczestniczka licznych kursów i warsztatów wokalnych m.in. u Sonii Lachowolskiej, Magdy Sekuły-Lemberger, Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier. W Teatrze Lalek w Rabce była odpowiedzialna za przygotowanie muzyczne zespołu aktorskiego.
Instruktorka teatralna - prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Żona Jacka, mama Julii i Łucji.
Żaneta Błażek
A B
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, magister wychowania
fizycznego, specjalista odnowy biologicznej, terapeuta zajęciowy, terapeuta integracji
sensorycznej, nauczyciel zajęć rehabilitacyjnych i muzykoterapeutycznych w gdańskiej
Szkole Podstawowej Specjalnej, Instruktor Tańców w Kręgu, Tańców Etnicznych i
Integracyjnych I i II stopnia. Ukończyła studia podyplomowe na Akademii
Pomorskiej w Słupsku - Muzykoterapia z psychoprofilaktyką stresu oraz Taniec w terapii i
rozwoju na Uniwersytecie SWPS Sopot. Członek Stowarzyszenia Miłośników Tańców w
Kręgu, Tańców Etnicznych oraz Terapii tańcem AJDE JANO w Bydgoszczy.
ydgoszczy.


Karol Konop
Kompozytor, producent, reżyser.
W świecie muzycznym realizuje się odnosząc sukcesy z zespołem Chrust, którego jest współzałożycielem. Zespół na koncie ma wiele wygranych w krótkim czasie festiwali - m.in. FestMuza, RockMay Festival czy włoski MarteLive Europe.
Ciężkie elektroniczne brzmienia łączy z folkowymi zaśpiewami i energiczną perkusją w swoim domowym studiu, w którym pomaga również realizować swoje wizje początkującym lokalnym zespołom folkowym.
Solowo tworzy elektroniczne ściezki dzwiękowe do nieistniejących filmów, które planuje kiedyś nakręcić. W 2022 roku wraz z Dariuszem Mrozkiem skomponował i wyprodukował muzykę do spektaklu Pustostany powstałego w ramach Zajęć Teatralnych dla Dorosłych marki Lira Teatroterapia.
Stawia pierwsze kroki w roli producenta filmowego, powoli realizując kolejne z dziesiątek napisanych przez siebie scenariuszy do klipów muzycznych i filmów krótkometrażowych.
Zawodowo inżynier informatyk. Menedżer projektów IT, chociaż w dorobku ma doświadczenie programisty, eletktronika, serwisanta drukarek igłowych czy analityka danych.
Od dziecka ze śrubokrętem i notesem w rękach, bo wszystkie te role łączy jedna pasja - rozbieranie świata na czynniki pierwsze.
Zarówno tego fizycznego jak i emocjonalnego - włącznie z telewizorem babci jak i wszelakimi aspektami natury ludzkiej.