
Marta Kadłub
Aktorka, wykreowała ponad czterdzieści ról teatralnych, od 2004 r.występuje
na scenie oraz prowadzi warsztaty teatralne, teatroterapeutyczne, zajęcia teatralne dla dorosłych, warsztaty i zajęcia indywidualne z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych.
Dyplomowana arteterapeutka. Ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu Arteterapii
które, nadają kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia zajęć z wykorzystaniem różnych metod związanych z terapią przez sztukę (nazwa zawodu: Arteterapeuta; kod zawodu: 323013 według klasyfikacji zawodów i specjalności opracowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) oraz liczne szkolenia i kursy dokształcające. Prowadziła zajęcia z osobami chorującymi na schizofrenię w ramach działalności arteterapeutycznej Stowarzyszenia Ad Vitam Dignam w Katowicach oraz zajęcia teatralne w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jaworznie. Obecnie współpracuje z "Emocja - Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie" oraz prowadzi sesje indywidualne i grupowe.
Dyplomowany coach, absolwentka Life & Business Coaching na WSAiB w Gdyni. Magister kulturoznawstwa o specjalności komunikacja kulturowa.
Ukończyła akredytowany kurs pierwszego stopnia Terapii Zorientowanej na Rozwiązaniach w Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w Warszawie.
Literatka, zdobywczyni wielu nagród poetyckich, publikowała na łamach prasy literackiej i stronach poświęconych prozie i poezji.
Plastyk, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych.
Terapeutka naturalna, absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia.
W swoich warsztatach stara się łączyć wiele dziedzin, z którymi spotkała się w życiu, by móc w głębszy sposób poruszyć i prowokować ludzi do rozwoju i zmian.
Współtwórczyni marki Lira - Teatroterapia.
Więcej informacji: www.martakadlub.pl
Współpracują z nami:

Maciej Wizner
Aktor teatralny i filmowy, na scenie od 2005 r., stworzył ponad sześćdziesiąt ról
w teatrze, kilkanaście w filmie i telewizji, pełnił rolę asystenta reżysera; wielokrotnie nagradzany za swoją pracę artystyczną.
Magister sztuki, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu.
Pedagog, wykładowca, doświadczony instruktor teatralny; stale współpracuje z Działem Edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (projekty "Teatralny Pasjans", "Teatr i Edukacja").
Jego zainteresowania krążą wokół dialogu między teatrem a wszechstronnym rozwojem młodzieży i dorosłych. Prowadząc spotkania warsztatowe transponuje szerokie spectrum technik aktorskich i środków teatralnych na narzędzia, pozwalające skutecznie przyspieszyć rozwój osobisty i zawodowy.
Współtwórca marki Lira - Teatroterapia.
Olga Barbara Długońska
Aktorka - absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Od 20 lat na scenie, zagrała w ponad 50 spektaklach.
Wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia artystyczne.
Asystentka reżysera - współpracowała z największymi nazwiskami polskich scen teatralnych, m. in. Grażyną Kanią, Waldemarem Śmigasiewiczem, Piotrem Cieplakiem, Piotrem Kruszczyńskim.
Doświadczony instruktor teatralny - prowadzenie warsztatów powierzyli jej m. in. Teatr Miejski w Gdyni, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Pomorska Fundacja Filmowa, Urząd Miasta Gdyni.
Lektor i aktor dubbingowy - współpracowała z Young Digital Planet, Trefl S.A., Very Nice Studio, Aidem Media oraz wieloma rozgłośniami radiowymi.
Prywatnie mama Igora, umiejętnie balansująca między burzą artystycznych projektów a spokojem domowego zacisza. W Lira Teatroterapia jest jedną z instruktorek Zajęć Teatralnych dla Dorosłych.


Kamil Załuska
Po pierwsze człowiek. Bo to dla niego najważniejszy tytuł .Fundamentem do wspierania drugiej osoby jest ujrzenie drugiego człowieka, skupienie się na jego historii i prawdzie, jaką za sobą niesie!
Po drugie dyplomowany Coach (kierunek:Life and Business Coaching), Aktor, absolwent Studium Wokalno - Aktorskiego im..D. Baduszkowej w Gdyni, a także absolwent Pedagogiki i Zarządzania.
Jest młodym człowiekiem, dążącym do stałego rozwoju własnej osoby. W swojej pracy podchodzi do zadań z wyobraźnią artystyczną, poszerzając perspektywę działania. Głównym przedmiotem jego kompetencji jest coaching. Ciekawość
w poznaniu drugiego człowieka. Chęć pomocy, efektywnego słuchania. Wsparcie i towarzyszenie w drodze do poznania siebie oraz dotarcia do zamierzonego celu. Jego indywidualna praktyka coachingowa to: CoacheArt- świadome serce.
To praca nad świadomym podejściem do spraw serca z użyciem technik artystycznych, otwierających drzwi do prawdy o Nas! Zajmuje się m.in.: pracą nad emocjami, poczuciem własnej wartości, asertywnością, odkrywaniem sensu życia, zarządzaniem sobą w czasie, podjęciu ważnej decyzji, ustaleniu kroków prowadzących do osiągnięcia celu.
W Lira Teatroterapia współprowadzi warsztaty i szkolenia.
Maciej Dziaczko
Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2001), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST im. L. Solskiego we Wrocławiu oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.
Nauczyciel w Dziale Estrady i Teatru w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie od lat prowadzi zajęcia teatralne dla młodzieży.
Od ponad 10 lat prowadzi także zajęcia arteterapeutyczne dla osób chorujących na schizofrenię we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy przy Śląskim Stowarzyszeniu Ad Vitam Dignam w Katowicach.
Trener umiejętności miękkich – certyfikat uzyskał w Szkole Trenerów Meritum.
Od blisko 20 lat związany z nurtem teatrów niezależnych.


Rafał Kowal
Aktor, kompozytor.
Absolwent Krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego.
Autor muzyki do spektakli teatralnych.
Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia artystyczne.
Na stałe związany z Teatrem im.Witolda Gombrowicza w Gdyni.
25 lat na scenie zaowocowało ponad setką ról i ponad 25 realizacjami muzycznymi.
Lektor i aktor dubbingowy - współpracował z Young Digital Planet, Trefl S.A., Very Nice Studio, Aidem Media.
Prywatnie ojciec, mąż i fascynat techniki, motoryzacji i sportu.
Krzysztof Berendt
Aktor, absolwent Szkoły Aktorskiej przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, magister filozofii (in spe).
Doświadczony instruktor teatralny (projekty "30/2 Nie czekaj. Ratuj!" Fundacji Oczami Brata, "Teatrzyk wiejski - z kulturą każdego dnia" i wiele innych).
Swoje umiejętności szkolił pod czujnym okiem warsztatowych mistrzów: warsztaty dubbingowe w SDI Media z Joanną Węgrzynowską, warsztaty aktorskie z Wojciechem Pszoniakiem, warsztaty wokalne z Anną Serafińską, warsztaty taneczne z Urszulą Wojtkowiak (Teatro Dell`Opera w Rzymie).
W swoich działaniach łączę pasję aktorstwa z obszarem profesjonalnego wsparcia na rzecz różnych grup społecznych. Tym samym wyznacza sobie i innym kierunek dążenia do realizacji siebie i drugiego człowieka.


Agnieszka Bała
Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Dyplom realizowała w Teatrze Archa w Pradze.
Współzałożycielka Teatru Drugiej Strony. Współpracowała jako aktorka z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdrój, Teatrem BARAKAH oraz Teatrem Midraszowym w Krakowie. Od 2016 w zespole aktorskim Teatru Miejskiego im. W.Gombrowicza w Gdyni.
Jako dramaturg współpracowała z Teatrem Capitol we Wrocławiu i Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Finalistka konkursu organizowanego przez Biuro Literackie Wrocław na najlepszą adaptację współczesnej literatury polskiej.
Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie w klasie śpiewu klasycznego (dyplom: muzyk-wokalista). Uczestniczka licznych kursów i warsztatów wokalnych m.in. u Sonii Lachowolskiej, Magdy Sekuły-Lemberger, Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier. W Teatrze Lalek w Rabce była odpowiedzialna za przygotowanie muzyczne zespołu aktorskiego.
Instruktorka teatralna - prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Żona Jacka, mama Julii i Łucji.
Agata Moszumańska
Aktorka, dietoterapeutka, certyfikowana nauczycielka Jogi Nidry. Zwolenniczka holistycznego spojrzenia na ciało i umysł. Wciąż na ścieżce poszukiwania dobrostanu i harmonii poprzez pracę z ciałem.


Karol Konop
Kompozytor, producent, reżyser.
W świecie muzycznym realizuje się odnosząc sukcesy z zespołem Chrust, którego jest współzałożycielem. Zespół na koncie ma wiele wygranych w krótkim czasie festiwali - m.in. FestMuza, RockMay Festival czy włoski MarteLive Europe.
Ciężkie elektroniczne brzmienia łączy z folkowymi zaśpiewami i energiczną perkusją w swoim domowym studiu, w którym pomaga również realizować swoje wizje początkującym lokalnym zespołom folkowym.
Solowo tworzy elektroniczne ściezki dzwiękowe do nieistniejących filmów, które planuje kiedyś nakręcić. W 2022 roku wraz z Dariuszem Mrozkiem skomponował i wyprodukował muzykę do spektaklu Pustostany powstałego w ramach Zajęć Teatralnych dla Dorosłych marki Lira Teatroterapia.
Stawia pierwsze kroki w roli producenta filmowego, powoli realizując kolejne z dziesiątek napisanych przez siebie scenariuszy do klipów muzycznych i filmów krótkometrażowych.
Zawodowo inżynier informatyk. Menedżer projektów IT, chociaż w dorobku ma doświadczenie programisty, eletktronika, serwisanta drukarek igłowych czy analityka danych.
Od dziecka ze śrubokrętem i notesem w rękach, bo wszystkie te role łączy jedna pasja - rozbieranie świata na czynniki pierwsze.
Zarówno tego fizycznego jak i emocjonalnego - włącznie z telewizorem babci jak i wszelakimi aspektami natury ludzkiej.