top of page

sob., 18 wrz

|

Gdynia

WE MGLE

Premiera spektaklu finałowego Zajęć Teatralnych dla Dorosłych (grupa zaawansowana)

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
WE MGLE
WE MGLE

Czas i lokalizacja

18 wrz 2021, 18:00 – 21:00

Gdynia, Generała Józefa Bema 26, 81-381 Gdynia, Polska

Goście

O wydarzeniu

SOBOTA 18.09.2021

godz. 18.00

godz. 20.00

- liczba miejsc na widowni ograniczona - 

- wstęp bezpłatny - 

- zgłoszenia (godzina spektaklu, ilość biletów) prosimy wysyłać przez formularz "Zapisz się!" lub na adres mailowy: marta.kadlub@lira.edu.pl -

"Jedni się odnaleźli, inni zgubili. Jednak nic nie jest takie jak się wydaje. Szaleństwo może okazać się mądrością. Mądrość darem, dar mocą. Możesz zaufać tylko sobie. Możesz polegać tylko na swoim uczuciu. Pamiętaj. Nic nie jest takie, jak się wydaje. Nic nie jest prawdziwe dopóki w to nie uwierzysz. Czuj, czuję, ja czuję..."

W miasteczku Rosa, tuż przed corocznym Świętem Zboża, zjawia się obca osoba - Poszukiwaczka. Jej przybycie zostaje przewidziana przez miejscową Szeptuchę oraz Niewidomą - kobietę o zdolnościach jasnowidzenia. Jaką rolę ma odegrać Poszukiwaczka w tej opowieści? Kogo ma odnaleźć i kto jej w tym pomoże? 

Spektakl "We Mgle" to oniryczno - magiczna opowieść, poruszająca wiele wątków, zadająca wiele pytań. Czego szukamy w życiu? I co się dzieje kiedy to znajdziemy? Czym jest śmierć? Czym jest prawdziwa miłość? Co z miłością trudną lub niedozwoloną? Co to znaczy czuć? 

"Spadanie jest proste. Śmierć jest prosta. Ona się zadziewa, jak wszystkie inne rzeczy zadziewały się w moim życiu" - mówi Kochanek Utopiec. 

"Wydawałoby się, że szukanie jest trudne. Nic bardziej mylnego. Szukanie jest łatwe. To znajdowanie jest trudne" - to jedne z pierwszych słów Poszukiwaczki.

Plejada różnobarwnych postaci, a każda z nich niesie ze sobą swoją historię. Mamy tu Miejscową Piękność, Dziewczynę z miasta, Księdza, Wariatkę, Kochanków czy Dziką Kobietę.

Przyjdźcie posłuchać sercem ich historii, a może odnajdziecie w nich cząstkę siebie i wołania swojej duszy. 

Spektakl pełen jest nieoczywistych rozwiązań scenicznych, zabawy tekstem i formą. Przesiąknięty wrażliwością zarówno uczestników jak i reżyserów spektaklu.  

Reżyseria:

Marta Kadłub

Maciej Wizner

Występują:

Jola Drogosz

Katarzyna Majewska

Małgorzata Miazga

Katarzyna Kapica

Justyna Koszela

Wiola Kożuch

Kamila Krynicka

Marzena Żmuda-Trzebiatowska

Mateusz Dymnicki

Paweł Hinz 

Przemysław Ostręga

Kilka słów o autorce:

MARTA KADŁUB - aktorka Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni, arteterapeutka, coach, współzałożycielka marki Lira Teatroterapia.

Autorka arkusza poetyckiego „Z kawałka dłoni”, laureatka Turniejów Jednego Wiersza w Bytomiu, Tychach, Gliwicach, zdobywczyni statuetki Gałązki Oliwnej w Opolu i wielu innych nagród poetyckich. Publikowała w "Plamie", "Artylerii", gliwickim "Almanachu Literackim" oraz "Zeszytach poetyckich" i innych stronach poświęconych poezji.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page