śr., 03 lis

Gdynia

Muzykalni - warsztaty otwierające i umuzykalniające dla dorosłych - ZAPISY!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Muzykalni - warsztaty otwierające i umuzykalniające dla dorosłych - ZAPISY!

Czas i lokalizacja

03 lis 2021, 19:30 – 21:00

Gdynia, Gdynia, Polska

Goście

O wydarzeniu

Lira Teatroterapia oraz prowadząca Karolina Krawczyk z ArteCarpediem zapraszają na wyjątkowe rozwojowe warsztaty!

Spotykamy się raz w tygodniu - w każdą Środę 19.30-21.00 w Gdyni. Zajęcia trwają dwa semestry. Zajęcia skierowane są do osób, które:

- chciałyby poczuć dotyk muzyki na własnym ciele,

- chciałyby poznać techniki odstresowania przed wyjściem na scenę / wystąpieniem publicznym,

- chciałyby być w bliższym kontakcie ze swoim ciałem,

- chciałyby zapoznać się z podstawami muzycznymi,

Przede wszystkim:

- chciałyby przeżyć niezwykłe doświadczenie w grupie osób o podobnej wrażliwości.

W programie:

- elementy muzykoterapii receptywnej, której podstawą jest słuchanie muzyki, relaksacja i wizualizacja,

- elementy muzykoterapii aktywnej, do której zalicza się m.in. śpiew, grę na instrumentach, ruch przy muzyce, różnego rodzaju improwizację,

Czyli co będziemy robić w praktyce?

- będziemy odkrywać podstawy muzyczne,

- poznamy techniki reagowania na stres,

- zrelaksujemy się,

- poznamy uważny ruch i skontaktujemy się z ciałem,

- pozwolimy sobie na ekspresję naszych emocji poprzez muzykę i ruch,

- będziemy poruszać zmysł słuchu m.in. poprzez uważne słuchanie nie tylko dźwięków, ale i ciszy,

- poznamy sposoby na zatrzymanie.

Efektem końcowym naszych zajęć będzie wspólne stworzenie dzieła muzycznego.

Prowadząca:  Karolina Krawczyk - założycielka ArteCarpediem.com, autorka szkoleń i sposobu życia „ArteMindfulness”, czyli Mindfulness z elementami Arteterapii.

Arteterapeutka, Trenerka Medytacji i Mindfulness, Trenerka Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Joga, Absolwentka Szkoły Muzycznej im. Czesława Niemena we Włocławku w klasie skrzypiec i fortepianu, Członek Orkiestry Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz Członek Zarządu Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Posiada doświadczenie w pracy w Przedszkolach, Szkołach Podstawowych, Poradniach Psychologicznych, Centrach Terapii i Edukacji, firmach międzynarodowych. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe m.in. warsztaty ArteMindfulness, relaksacji, uważności i kreatywności, koncentracji i pamięci, arteterapii, muzykoterapii, choreoterapii, bajkoterapii, terapii ruchem dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz jogi dla dzieci.

Absolwentka Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku, realizowanym we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku.

Pracę z drugim człowiekiem uważa za najciekawszą, choć jedną z najbardziej wymagających. Daje jej motywację i morze inspiracji. Muzyka jest jej pasją i narzędziem pracy. Od kilkunastu lat szczególnie zainteresowana zdrowym stylem życia, człowiekiem, wpływem muzyki na jego reakcje fizjologiczne, działaniem mózgu, oddechem, medytacją, uważnością, świadomym ciałem, improwizacją, sposobami na stres i brak czasu, poprawę: koncentracji, jakości snu, a co za tym idzie - jakości życia.

Zajęcia będą odbywać się w Gdyni (lokalizacja w trakcie ustalenia, centrum Gdyni bądź ul. Parkowa)

Koszt zajęć: 160 zł/ mies

Pojedyncza zajęcia: 49 zł

Zapisy: marta.kadlub@lira.edu.pl lub przez stronę.