top of page
Szukaj

Zajęcia Teatralne dla Dorosłych - zabawa i wyzwanie.

Zaktualizowano: 4 sie 2019


Pierwszy sezon zajęć obfitował w wiele pięknych i twórczych chwil. Kiedy poprosiliśmy uczestników o parę słów na temat tego CO DAŁY IM ZAJĘCIA? słyszeliśmy przede wszystkim: emocje, uwolnienie, wytchnienie, swoboda w ciele, poznanie siebie, otwarcie się na siebie i innych, ciekawi ludzie, przekraczania barier, świetna zabawa, poznanie aktorstwa.


Finałem wielomiesięcznych spotkań był spektakl "Entropia/Przebudzenie", który był dziełem uczestników, wyrażeniem siebie, opowiedzeniem historii, którą chcieli opowiedzieć innym.

Z perspektywy prowadzących możemy śmiało powiedzieć, że zajęcia są świetną zabawą oraz pięknym wyzwaniem. Często dzięki nim uczestnicy otwierają się na nowo na świat i innych ludzi, spełniają swoje marzenia, stają się aktywni, szukają nowych rozwiązań. Na pewno jest to niezwykła lekcja poznania SAMEGO SIEBIE. Posmakowania bycia twórcą. Chcemy aby uczestnicy tworzyli prawdziwy, żywy spektakl, dlatego to oni sami piszą tekst, który potem jest wystawiany.

Mierząc się poprzez formę teatralną z rzeczami, które czasami chcemy zakopać w swoim życiu, które niesiemy jak zbędny balast, po paru miesiącach odkrywamy, że jest nam lżej. Że jest taka bezpieczna przestrzeń w której możemy powiedzieć coś naprawdę, poczuć coś nie bojąc się oceny, pokrzyczeć, pośmiać się, popłakać.

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia scenicznego zapisując się na zajęcia. Nie mamy żadnych egzaminów wstępnych, nikogo nie sprawdzamy pod względem zdolności. Uważamy, że każdy z Was ma talent, każdy z Was jest w stanie wyjść na scenę, napisać choć kawałek tekstu. Jesteśmy po to, by razem z Tobą odkryć Twoje mocne strony, talenty, zasoby. Ty jesteś tam po to by dzielić się tym co masz najlepszego z innymi.

Nie ma też ograniczenia wiekowego. Przyjmujemy każdego dorosłego :-)


Nowa edycja niesie ze sobą nowy potencjał, nową, inną sztukę. Pragniemy, aby dla Was to była wielka przygoda

i efektywny czas, dlatego wzbogacamy program, zapraszamy nowych prowadzących. Ale przede wszystkim będzie to CZAS dla WAS. Dla Waszego rozwoju, pracy ze swoim ciałem, głosem, emocjami, ekspresją. Będzie to czas indywidualnej i grupowej pracy. Czas spojrzenia w lustro na nowo, poszukania głębiej, poczucia bardziej. Będzie to czas aktorstwa i głębokiej prawdy. Zobaczycie jak bardzo te dwa pojęcia są ze sobą związane.

Będzie to czas radości tworzenia, wspierania siebie nawzajem, odnajdywania swojego miejsca oraz bycia z innymi.


Cieszymy się razem z Wami na tę podróż.


Marta Kadłub i Maciej Wizner
69 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page